Şebnem Orhan

Çocuk, Ergen ve Yetişkin Psikoterapisti

1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nin Psikoloji Bölümü'nü bitirdi. 1995-1999 yılları arasında aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1992-2012 yılları arasında çocuk ve aileleri ile ilk olarak ev ortamında eğitim danışmanlığıyla başladığı mesleki yaşamına, klinik alanda analitik yönelimli psikoterapi çalışmalarıyla devam etmiştir. 2012 yılından beri ise kendi yöneticisi olduğu Çizgi Eğitim & Danışmanlık'ta çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel ve grup çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda, Bilgi Üniversitesi Çocuk ve Ergen Yüksek Lisans Programı'nda süpervizör olarak görev almaktadır.

Psikodrama, aile terapisi, dışa vurumcu sanat terapisi eğitimlerinin yanında Tavistock Bebek Gözlemi ve WorkDiscussion grup çalışmalarını tamamlamıştır. EFPP (Europian Federation of Child and Adolescent Psychoanaltic Psycotherap yAssociation)'ye bağlı Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği ve İstanbul Psikanaliz Derneği üyesidir.

Kısa Kısa

Araştırmalar, kış aylarında doğanların diğer mevsimlerde doğanlara göre, kadınların da erkelere göre sabahları daha üretken olduklarını göstermiştir.